ערעורים
שלום אורח  

בתור סטודנטית, נתקלתי לא מעט במקרים בהם סטודנט יצא בהרגשה נהדרת מהמבחן ואחרי חודש היה בהלם מהציון הנמוך, או מסטודנטים שקיבלו נקודה אחת פחות מציון עובר ונאצלו לבצע שוב קורס שלם.. המקרים הללו בד"כ קורים כי אין לנו את המומחיות בתחום הנלמד בקורס כדי לדכת איפה טעינו ואיפה סתם הורידו לנו יותר מידי נקודות. בגלל הסיבה הזו בחרתי לכתוב לכם על זכותכם לערער!

אז מה זה ערעור?
ערעור הוא הליך במשפט (דיון), שבמסגרתו אחד הצדדים לדיון (או שני הצדדים), שאינו מסכים עם "פסק הדין", הכרעת הדין, גזר הדין, או החלטה אחרת (ציון למטרה זו), פונה לערכאה גבוהה יותר, על-מנת שתדון פעם נוספת בעניינו, ותשנה את הפסיקה.
זכות הערעור שייכת לכלל הסטודנטים! בכל מוסדות אקדמיים מוכרים בישראל, כמו אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב ומכללות נוספות, קיימת ועדת ערר. ועדה זו היא בד"כ פתוחה ויושבים בה דיקן הסטודנטים וראש המחלקה בה אתם לומדים.

פסיקת וועדת הערעורים תהיה סופית. לכל סטודנט יש רשאות להגיש עד 5 ערעורים במהלך הלימודים לתואר, מתוכם 3 ערעורים על ציוני נכשל. ערעור שהתקבל על-ידי הוועדה, לא ייספר במניין זה. כל סטודנט רשאי לערער על ציון והערכה על-גבי טופס-ערעור בתוך שבועיים מיום קבלת הציון, ואך ורק באמצעות מזכירות המחלקה. בפתיחת הערעור יבהיר ויטען הסטודנט את נימוקיו לערר בפני הוועדה כפי שהציגם בטופס הערר. לאחר הצגת הטיעונים הסטודנט לא ישתתף בהמשך הדיון בוועדה.

בישראל קיים גוף שעוזר לסטודנטים לברר האם יש להם על מה לערער. האם הציון שלהם יכול לעלות, אם יש להם סיכוי להרוויח מהגשת הערעור. במידה ויש הוא גם עוזר למלא את הטפסים ולהגיש ערעור הולם, זאת בכזרת מומחים בתחומים אקדמיים שונים.

הכירו למשל את איגור, מומחה לכלכלה, תואר שני ומתמחה בדיני מיסים, שעוזר לסטודנטים לערער על הציון האקדמי שלהם!
נכון אמנם זהו שרות בתשלום, אבל 100 ש"ח והסיכוי שיהיה לי עובר במקום נכשל ושלא אצטרך לחזור על הקורס נראה לי שווה את זה, לא?

בקיצור אם הציון שלכם חשוב לכם, שווה בדיקה!
www.irurim.co.il


שם משתמש או סיסמא לא נכונים

שם משתמש: *

סיסמה: *


שכחת את הסיסמה?

אירעה שגיאה, אנא נסה שנית

שם משתמש: * משתמש לא תקין* שם משתמש קיים

סיסמה: * 8 תווים לפחות

אימות סיסמה: * אימות שגוי

דוא''ל: * דוא''ל לא חוקי * קיים במערכת

שם פרטי: * חובה למלא

שם משפחה: * חובה למלא

תואר: * חובה לבחור תואר

מוסד אקדמי: * חובה לבחור מוסד
דואר אלקטרוני לא תקין
אירעה שגיאה, אנא נסה שנית
דואר אלקטרוני לא קיים במערכת
סיסמה חדשה תשלח למייל שלך

דואר אלקטרוני:תודה על פניתך, נחזור אלייך בהקדם

שם: * ציין את שמך

דואר אלקטרוני: * דוא''ל לא תקין