ערעורים
שלום אורח  

מאמרים
מאמרים הם הסיוט של כל סטודנט, הם רבים, ארוכים, כתובים בשפה גבוהה ומרחיקים אותנו מהציון הגבוהה בד"כ.. אז מה עושים? איך מתמודדים עם מאמרים שיש לקרוא לבחינה ונמנעים מלהיכשל? הרי כולנו רוצים לעבור את הקורס ולקבל ציון גבוהה, צוות ערעורים, כתב עבורכם טיפים ללמידה למבחן, למרות שתמיד נהיה כאן ונעזור לכם לערער נתחיל עם המאמרים:
להצליח במבחן
1. קראו את הכותרת, התקציר/ הקדמה, כותרות ראשי פרקים , סיכום ומסקנות. קבלו הבנה כללית על המאמר.
2. החלו לקרוא, כתבו הערות נקודתיות בשוליים, הדגישו מילים/מושגים ושמות וכן משפטים חשובים ולסיום ערכו סיכום בנקודות על פי ראשי הפרקים, עשו זאת לכל המאמרים שעליכם לקרוא.
אם אתם לומדים מסיכומים, וודאו שאתם עוברים על השלב הראשון, קריאת התקציר וראשי הפרקים תעזור לוודא שהסיכום שקראתם לא דילג על נקודות חשובות.
לגבי החומר לבחינה, ערכו הערכה ראשונית של כמות החומר שעליכם לקרוא דאגו לקחת מקדמי זמן מספיקים על מנת להימנע מלחץ לקראת הבחינה. הנוסחה היא לא ללמוד יותר מ5 שעות ביום – סה"כ 50 עמודים.
1. קראו הדגישו - קראו את החומר, הדגישו דברים חשובים, כתבו הערות שוליים.
2. כתבו שאלות - קראו קריאה נוספת, כתבו בצד שאלות בנושאים חשובים, למשל רשימת דוגמאות או המחשות לנושא מסוים, אם הבחינה היא אמריקאית דאגו לעבור על הפרטים הקטנים כמו, יתרונות וחסרונות, מסקנות, שמות, ביטויים ומושגים.
3. חפשו שחזורים - חפשו מחברים או במאגרי מידע באינטרנט בחינות קודמות ושחזורים על מנת להתכונן נכון לסוג השאלות שישאלו, ערכו רשימה וענו על השאלות.
4. כתבו סיכום בנקודות - עברו פעם נוספת על החומר, לאחר שכתבתם נקודות חשובות בשוליים וסימנתם בטקסט העין תוביל אתכם לנקודות החשובות שיש לסכם. כתבו סיכום לפי ראשי פרקים בנקודות, תתפלאו כמה טוב המוח האנושי מסוגל לזכור נקודות קצרות ומנוסחות היטב, הן מהוות את הטריגר לשאר החומר שקראתם ואתם יודעים בכלליות.
5. נקו את הראש ושנו טוב בלילה בבוקר עברו על הסיכום בנקודות וודאו שהנכם זוכרים הכל.
טיפ אחרון מכיתה ב' שתמיד עובד: אם אתם מתקשים לזכור את כל הנקודות, למדו אותם בראשי תיבות. (הסיבות למלחמת טרויה: אגממנון, הלנה, אלות, הקטור = אה"אה) .

בהצלחה! ערעורים


שם משתמש או סיסמא לא נכונים

שם משתמש: *

סיסמה: *


שכחת את הסיסמה?

אירעה שגיאה, אנא נסה שנית

שם משתמש: * משתמש לא תקין* שם משתמש קיים

סיסמה: * 8 תווים לפחות

אימות סיסמה: * אימות שגוי

דוא''ל: * דוא''ל לא חוקי * קיים במערכת

שם פרטי: * חובה למלא

שם משפחה: * חובה למלא

תואר: * חובה לבחור תואר

מוסד אקדמי: * חובה לבחור מוסד
דואר אלקטרוני לא תקין
אירעה שגיאה, אנא נסה שנית
דואר אלקטרוני לא קיים במערכת
סיסמה חדשה תשלח למייל שלך

דואר אלקטרוני:תודה על פניתך, נחזור אלייך בהקדם

שם: * ציין את שמך

דואר אלקטרוני: * דוא''ל לא תקין