ערעורים
שלום אורח  

על מנת לשפר השגים, חשוב להיות רגועים בזמן הלימודים למבחן ובזמן המבחן, אז איך עושים זאת? לחץ נפשי הינו חלק אינטגרלי של מבחן – לעיתים אתה חש כי קיימת ציפייה ממך מכל מיני כיוונים – משפחתך, האוניברסיטה ובראש וראשונה מעצמך. לעיתים הלחץ הנפשי קשה יותר במבחנים הראשונים או אם אתה סובל מקשיי למידה, יחד עם זאת, יש חשיבות רבה בניסיון לנטרל את הלחץ הנפשי או להפכו לכוח מניע, התורם להצלחה.זכרו תמיד שאתם יכול לעשות רק את המיטב והמיטב הוא כל מה שאתם יכולים לעשות

1. תהיו מאורגנים חשוב שתגדירו לעצמכם בצורה ברורה בפני מה אתם עומדים- בררו את צורת המבחן, הקף החומר הנדרש, דאגו להעתק של הסילבוס . איספו את מקורות המידע, צרו קשר עם המורים. בדקו האם מתוכננות קבוצות לימוד לפני המבחן והשיגו מבחנים קודמים.
2 תכננו את לוח הזמנים
לוח הזמנים צריך להיות מאוזן וגמיש ולכלול זמן ללימודים אך גם לארוחות, פעילות גופנית והרפייה. ניתן לנסות לחלק את היום ל3 חלקים- בוקר, צהריים וערב ולתכנן את היום על פי יחידות הלימוד. חשוב לזכור לא לוותר על חיי חברה וספורט !
3. מהי הדרך הטובה ביותר לעשות חזרה ?
רצוי להתמקם במקום שקט- בבית או בספרייה. קיימות שיטות חזרה שונות כגון – סימון , סיכומים קצרים, חזרה בעל פה על חומר, ציון עובדות חשובות. לעיתים רצוי לשנות את השיטות, אם כי כדאי לאמץ את השיטה המתאימה לך ביותר . אם אתם סובלים מקשיי ריכוז, רצוי להתחיל את החזרה עם פרקי זמן קצרים, ומידי פעם לנסות להגדילם
איך להוריד את הדוחק הנפשי ?
למדו לשלוט על קצב הנשימה
סיגרו עיניים וננשמו עמוק
נסו להרפות את השרירים בעזרת דמיון מודרך
הקפידו על פעילות גופנית
הקפידו לישון לפחות 7 שעות ביממה
שוחחו עם חברים ובני משפחה על הלחצים שאתה חש
התייעצו עם סטודנטים נוספים לגשי קשיים ספציפיים

בנוסף לכל העצות הנ"ל , חשוב לזכור שמדובר "רק" במבחן ולא בקריירה שלמה . אם תקפידו ליישם את העצות, סיכויי ההצלחה שלכם יגדלו. יחד עם זאת, גם במקרה של כשלון , קיימות אופציות לתיקון- ניתן תמיד לערער על המבחן ובמקרה זה כדאי להתיעץ עם מקצוענים לגבי הדרך הטובה ביותר להגשת הערעור (ערערו עכשיו) . הידיעה כי קיימת דרך לעקוף את הגזרה עשויה להוריד את רמת המתח ולעזור לך להצליח.

בעיקר – האמינו בעצמכם !!


שם משתמש או סיסמא לא נכונים

שם משתמש: *

סיסמה: *


שכחת את הסיסמה?

אירעה שגיאה, אנא נסה שנית

שם משתמש: * משתמש לא תקין* שם משתמש קיים

סיסמה: * 8 תווים לפחות

אימות סיסמה: * אימות שגוי

דוא''ל: * דוא''ל לא חוקי * קיים במערכת

שם פרטי: * חובה למלא

שם משפחה: * חובה למלא

תואר: * חובה לבחור תואר

מוסד אקדמי: * חובה לבחור מוסד
דואר אלקטרוני לא תקין
אירעה שגיאה, אנא נסה שנית
דואר אלקטרוני לא קיים במערכת
סיסמה חדשה תשלח למייל שלך

דואר אלקטרוני:תודה על פניתך, נחזור אלייך בהקדם

שם: * ציין את שמך

דואר אלקטרוני: * דוא''ל לא תקין